מיקומה של גבעתיים בלב המטרופולין, הרכב תושביה, הישגיה המוכחים בתחום החינוך ושמירתה הקפדנית על איכות הסביבה, הפכו אותה לאחת הערים המבוקשות ביותר למגורים בישראל.

גבעתיים עיר קטנה, שקטה ומודרנית השומרת על צביונה הקהילתי המיוחד ומצטיינת באיכות חיים לתושביה.

לעיר גבעתיים עבר עתיק יומין עוד מהתקופה הכלכוליתית. בשנת 1962 נחשפו ב"גבעת קוזלובסקי" ממצאים מתקופה זו, הכוללים ארונות קבורה וכלי חרס. בדרום העיר התגלו שרידי מצודה ובנייני מגורים מהתקופה ההלניסטית.

העיר גבעתיים חוברה משש שכונות, ראשיתה בשכונת בורוכוב שנוסדה בשנת 1922 כשאליה מצטרפות חמש שכונות נוספות: שינקין, ארלוזורוב, רמב"ם, קריית יוסף ומעונות הפועלים.

גבעתיים היא אחת מהערים הוותיקות והמובילות בישראל ואנו מתכוונים להמשיך לפעול ולהפוך אותה למובילה יותר.

כבר כיום נחשבת גבעתיים לאחת מאלופות המיחזור ואיכות הסביבה בישראל ומערכת החינוך שבה הנה מהמובילות במחוז ת"א ובארץ.

הקמת מערך השיטור העירוני תורם רבות להגברת הביטחון האישי ולהמשך הירידה הגדולה בהפרות הסדר בעיר.

תכנית החינוך העל יסודית החדשה, לצד ההגדלה המאסיבית של תקציבי החינוך והספורט, תחזק עוד יותר את מערכת החינוך העירונית. הגברת פרויקט המחזור והשימוש מחדש בחומרים יהפוך את גבעתיים לפנינת גוש דן ולסמן ערכי לאחריות סביבתית.

שטח שיפוטה של העיר 3,238 דונם והיא מונה כיום כ 60,000 תושבים ומספר בתי האב כ- 23,000.

גבעתיים מכבדת ומשמרת את עברה ויחד עם זאת צועדת עם הזמן והקידמה ומשנה את פניה.

מרכזי היי–טק חדשניים נבנים בפאתי העיר ומהווים גורם משיכה לחברות מהשורה הראשונה. בגבעתיים מקפידים במיוחד על בנייה גבוהה אך ורק בפאתי העיר, זאת על מנת לשמור על אופיה של גבעתיים תוך איזון ושילוב עדין בין ישן וחדש.

הוסיפו לכך רחובות מטופחים עשירים בצמחייה, מערכת חינוך הזוכה לשבחים ממשרד החינוך ומהורי התלמידים, מיגוון רחב של פעילויות תרבות המתאימות לבני כל הגילאים, לצד שירותי קהילה מפותחים לגמלאים וארגוני מתנדבים רבים הממלאים תפקיד רב חשיבות בחיי הקהילה ומודעות גבוהה ביותר לשמירה על איכות הסביבה, והרי לכם גבעתיים שלנו בתחילת האלף השלישי.