חגיגות של פעם ב-100 שנה בבתי הספר בגבעתיים

במנהל החינוך נערכים לשנה גדושה באירועים לציון 100 שנה לגבעתיים


באפריל 2022 ימלאו 100 שנה לעיר גבעתיים ובימים אלו מתוכננת סדרת אירועים חגיגיים בהובלת העירייה על אגפיה השונים.

במקביל לאירועים העירונים הגדולים לציון מאה שנה לעיר, במנהל החינוך, הנוער והצעירים, מתכננים פעילויות ואירועים לתלמידים, שיצוינו בבתי הספר, בתנועות הנוער ובמסגרות החינוך הבלתי פורמליות השונות.

תכנית הפעילות כוללת אירועי הפגה שוברי שגרה, תחרויות, חידונים, ריקודים וכן פרויקטים המתמקדים ביצירה, דמיון, עיצוב ופיתוח טכנולוגי.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "חגיגות המאה לגבעתיים הן הזדמנות לחבר את בני הדור הצעיר למורשת העירונית הענפה שלנו. דרך האירועים והפעילויות השונות, התלמידים ירחיבו את הידע שלהם על תולדותיה של העיר ויתחברו לנקודות ציון וסיפורים היסטוריים מעניינים. במקביל לאירועים המיועדים לתלמידים, יתקיימו כמובן אירועים למשפחות, לתושבים ותיקים ולצעירים."

בין האירועים והפרויקטים המתוכננים:

  • פסטיבל זמר: נציגי בתי הספר היסודי ישתתפו בתחרות שירה עירונית, שבמרכזה יתבקשו לבצע שיר מקורי שיכתבו על גבעתיים.
  • גבעתיים בעוד 100 שנה:  תלמידי בתי הספר היסודיים יכנו תחזית כיצד לדעתם גבעתיים תראה בעוד מאה שנה. התלמידים יתבקשו לדמיין את פני העיר בתחומים שונים כמו תרבות, ספורט, חינוך ותחבורה.
  • חידון גבעתיים: חידון עירוני שבו התלמידים יתבקשו להפגין בקיאות בפריטי טריוויה הקשורים להיסטוריה העירונית. במסגרת ההכנה לתחרות, התלמידים ילמדו בכיתות על קורותיה של העיר.
  • בניית מיצבים של העיר: פעילות יצירתית של תלמידי התיכונים שיכינו מיצבים אמנותיים שיסמלו את העיר ויכללו אלמנטים חזותיים שונים המבטאים את המרקם וההווי העירוני.
  •  ניווט עירוני: תלמידי התיכונים ישתתפו יחד עם תלמידים מבית הספר היסודי שמשויך לאזורם בפעילות ניווט מאתגרת בין נקודות ציון היסטוריות שונות ברחבי העיר.
  • מיזם טכנולוגי: נבחרות של כ-15 תלמידים מכל תיכון ישתתפו בפרויקט לפיתוח מיזמים טכנולוגים הקשורים לגבעתיים, בהובלת מחלקת הנוער. הנבחרות ימפו צרכים שונים של תושבי העיר ויפתחו עבורם פתרונות טכנולוגיים. התלמידים ייהנו מליווי והנחיה של אנשי מקצוע במסגרת פגישות שבועיות ב- HUB GVT שבמרכז הנוער שדה-בוקר.
  • גרפיטי על ארונות בזק: כ-140 ארונות תקשורת של בזק הממוקמים ברחבי העיר, ייצבעו על-ידי בני הנוער. הציורים יעסקו בהיסטוריה של השכונות השונות בגבעתיים. כל ארון יעוטר בציורים שיציגו אנקדוטה או סיפור היסטורי של השכונה הרלוונטית שבה ממוקם הארון.
  • אירוע חלל: בתיאטרון גבעתיים יתכנסו אישים מתחום החלל והתעופה מהארץ ומהעולם, שיברכו את העיר ותושביה לרגל יום ההולדת המאה. באירוע תתקיים תצוגה עירונית  של תוצרי תלמידים בתחום החלל.
  • ריקוד עירוני: מורים לחינוך גופני בבתי הספר ילמדו כוריאוגרפיה לריקוד בנושא 100 שנה לגבעתיים וילמדו את התלמידים את צעדי הריקוד. התכנון בהמשך הוא לצלם את כל התלמידים רוקדים ולתעד את הפעילות בקליפ מקפיץ במיוחד.
  • אירוע תנועות נוער: 2,500 חניכים מכל תנועות הנוער בעיר ישתתפו במפגן חגיגי בפארק גבעתיים, וייהנו מהופעה של אמן .

אירועים נוספים יתקיימו במסגרת שבוע הנוער ושבוע החינוך בחודש פברואר ובמקביל יתקיימו גם פעילויות ביוזמת בתי הספר.