חנות ספרים עם נשמה

עסק חברתי ראשון מסוגו בגבעתיים של רשת הספרים החברתית "סיפור חוזר"


שם מפרסם: תקשורת ודוברות
לראשונה בגבעתיים ובתל אביב רבתי, נפתחה חנות ספרים חברתית המעסיקה אנשים עם צרכים מיוחדים. "סיפור חוזר" פועלת ברחוב ויצמן 13 ומציעה ספרי יד שניה. החנות הוקמה במסגרת שיתוף פעולה של האגף לשירותים חברתייםהמחלקה לקידום אנשים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים בעיריית גבעתייםמשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, קבוצת "שכולו טוב", ורשת "סיפור חוזר" המפעילה את החנות.

 

"סיפור חוזר" מציעה מכירה פרונטלית ואינטרנטית של ספרי יד שניה באיכות טובה בתמחור אחיד ואטרקטיבי של 20 ₪ בלבד לספר. ניתן למסור לחנות ספרים משומשים במצב טוב ולקבל תמורתם שובר לרכישת ספר בהנחה. הרשת פועלת מזה 13 שנים ב-20 סניפים ברחבי הארץ, ובערים רבות התפתחו סביב החנויות קהילות קוראים אדוקות המחוברות לקונספט האקולוגי והחברתי שלהן. החנות מציעה מבחר עשיר של ספרי עיון, פרוזה, ספרי ילדים, שפות, טיולים ועוד. בהתאם לרעיון השימוש החוזר של ספרים, ניתן לא פעם לאתר מציאות של ממש בחנויות הרשת, כמו ספרים שכבר לא ניתן למצוא ברשתות הגדולות וספרים עם הקדשה של המחברים המקוריים.

 

בחנות מועסקים כיום כ-12 עובדים תושבי העיר, שהחנות מהווה עבורם מקום הכשרה ותעסוקהבאגף לשירותים חברתיים בעיריית גבעתיים מתקיימת וועדת השמה בה מראיינים מועמדים מתאימים לטובת העסקה בפרויקט. חנויות הרשת מופעלות באמצעות קבוצת "שכולו טוב" המפעילה מרכזי שיקום והכשרה תעסוקתיים וחברתיים המאפשרים לאנשים עם חסמים תעסוקתיים לבחור את המסגרת המתאימה להם ביותר.

 רן קוניק, ראש העירייה הגיע לביקור בחנות וציין כי: "אנו גאים לקחת חלק בהקמה של עסק חברתי ראשון מסוגו בגבעתיים, המהווה מסגרת מקצועית ומכבדת להכשרה ותעסוקה של בוגרים עם צרכים מיוחדים. עיריית גבעתיים שמה כמטרה לקדם את שילובם של אנשים עם צרכים מיוחדים ולפעול להשתתפות שוויונית ופעילה שלהם בתעסוקה, בקהילה ובכל תחומי החיים. חנות "סיפור חוזר" היא אבן דרך במימוש חזון זה, ויחד עם שירותים נוספים שפיתחנו וממשיכים לפתח, מקרבים אותנו לגיבוש קהילה מכילה ומחבקת".

 

החנות פועלת בהתאם להנחיות התו הסגול. בהמשך הדרך, עם הסרת מגבלות הקורונה, מתוכננות פעילויות העשרה ותרבות בחנות כמו מפגשים עם משוררים וסופרים ומופעי תאטרון סיפור.

 

סיפור חוזר |  ויצמן 13 גבעתיים | 03-5341400

  ימים א'-ה' 8:30-19:00 | יום ו' 8:30-12:30