גינות

בגבעתיים אנחנו מקפידים על גינות ושטחים ירוקים והם מכסים כ-15 אחוז מכלל שטח העיר.

תמצאו אצלנו 40 גינות, שאת חלקן שיפצנו בשנים האחרונות בעשרות מיליוני שקלים לרווחת התושבים, ולצדן גינות קהילתיות שבהן מטפחים התושבים בשיתוף העירייה את המרחב הציבורי בשיטות אקולוגיות וברוח הקיימות. בגינות אלו מגדלים התושבים ירקות, פירות ותבלינים בשיטות אורגניות, מייצרים קומפוסט ושותפים לחוויה קהילתית ומעשירה.

העירייה תומכת בגינות בציוד ובחומרים, והפעילות מלווה בהדרכה מקצועית מטעם החברה להגנת הטבע.

הגינות ממוקמות בגן רבקה, מאחורי בית הספר אלון, גינה קהילתית בגן פטאי, רחוב פטאי 9, גינת שלוה, מצולות ים 2, גינה קהילתית פועלי הרכבת, רחוב פועלי הרכבת 35 ותוכלו להצטרף אליהן ליהנות מהחוויה.

ההכרה בחשיבותן של הריאות הירוקות בגבעתיים הובילה אותנו גם לטעת מאות עצים בכל שנה ולייצר סביבה מזמינה יותר. בגבעתיים אנחנו מקפידים גם על הצד הערכי ורוב הנטיעות מתבצעות יחד עם תלמידי בתי הספר היסודיים בפעילות קהילתית לשמירה על איכות הסביבה.

פארקים

בשכונת בן צבי תמצאו את "פארק גבעתיים" ובו תוכלו ליהנות מ-35 דונם של מדשאות, עצים, מזרקות ומתקני משחקים וגם מגלישה חינם באינטרנט אלחוטי מהיר. 

גינה גדולה נוספת נמצאת בגן העלייה השנייה בגבעת קוזלובסקי (הנקודה הגבוהה ביותר בגוש דן עם נוף מרהיב) שבה עורכת העירייה בימי הקיץ מופעים למרגלות מצפה הכוכבים.

בגן רבקה בדרום גבעתיים תמצאו פארק ספורט ופנאי המהווה את מתחם הספורט והפנאי הגדול בעיר. 

גנים ציבוריים ומגרשי משחקים להנגשה

בגבעתיים אנו פועלים להנגיש את כל הגינות הציבוריות על פי תקנות שיוויון זכויות (סעיף 10). אנו נמצאים בעיצומו של התהליך וכבר הנגשנו גינות רבות (ראו טבלה) בפריסה הולמת ברחבי העיר. 

שם הגן כתובת
גן ויקטור סמטת צור
גן יפה בורכוב 46
גן הזיכרון כצנלסון 79 - גורדון 36
גן מרים כצנלסון 148 - שניקין 79
גן הבנים הל"ה 20
גן המלבן המלבן
גן שולמית המבוא 9
מצפור שלום המרי
גן קורצק שדה בוקר 6
גן העלייה 2 גולמוב 33
גן סירני סירני 2
גן ילדי הגנים משמר הירדן 14 - 16
גן ילדי טהרן ילדי טהרן - אפק
גן כרוזין כרוזין - טבניקין